• Profil materskej školy

•      Sme dvojtriedna materská škola rodinného typu, ktorá je umiestnená v prírodnom prostredí pod Malými Karpatami.Vytvárame bezpečné a harmonické prostredie pre Vaše dieťa. Posilňujeme vzájomný rešpekt, spoluprácu, otvorenú komunikáciu, zodpovednosť  a jedinečnosť osobnosti každého dieťaťa.

Podporujeme zdravý životný štýl a cez zážitky rozvíjame kritické myslenie, vedomosti a zručnosti detí.  Vytvárame možnosti pre zmysluplné spoločné trávenie voľného času detí a učiteľov, rodín a komunít.

Čo ponúkame:

AKCIE POČAS CELÉHO ROKA:

Dožinkový sprievod, Návšteva obecného úradu, Európsky týždeň športu, Workshopy zamerané na divadlo a tanec, Tekviciáda, Program ku Dňu starých rodičov, Mobilné planetárium, Divadlá, Exkurzie, Vianočné fotenie, Mikuláš, Vianočná akadémia v spolupráci so školou, Karneval so Šašinkou, Tradičné remeslá, Návšteva ZŠ, Deň matiek, Doliansky historický chodník, Zahrajko, Plavecký výcvik, Rozlúčka s predškolákmi a mnoho iných.

ROVESNÍCKE UČENIE: Odovzdávame si vedomosti , skúsenosti, informácií, hry a aktivít medzi oboma triedami.

PRVKY MONTESSORI PEDAGOGIKY: „Pomôž mi, aby som to mohol dokázať sám“ K deťom sa snažíme pristupovať individuálne a reagovať na ich potreby. Máme založený Kútik pre PRAKTICKÝ ŽIVOT, kde si deti precvičujú jemnú motoriku, predmatematické znalosti, manipuláciu s predmetmi, samostatnú prácu, zodpovednosť, dôslednosť, dokončenie svojej práce.

OUTDOOROVÉ UČENIE: vzdelávacie aktivity sa snažíme prenášať do prírodného prostredia, na čerstvom vzduchu. Sme členmi projektu STROM ŽIVOTA.

• Hodnoty materskej školy

• Našimi hlavnými hodnotami je pracovať :

• so srdcom,
            • kreatívne,
            • spoločne,
            • tímovo,
            • partnersky,
            • komunitne,
            • bezpečne,
            • zmysluplne,
            • primerane náročne.

• Hodnoty materskej školy

• So srdcom
          • Citlivo, srdcom vnímame potreby detí. Snažíme sa vnímať dieťa také aké je a na základe toho s ním individuálne pracovať. Pre pochopenie potrieb dieťaťa komunikujeme s rodičmi pre nastavenie cieľa vo výchove a vzdelávaní. Cielene si vytvárame vťahy s rodičmi.

• Zmysluplne
          • Náš školský vzdelávací program je zmysluplne rozdelený do týždňových tém, ktoré sú vytvorené v súlade s vekuprimeranosťou detí tak, aby sme podporili zážitkové, blokové, rovesnícke, outdoorové učenie a prvky montessori pedagogiky. Hlavným cieľom je, aby sme využili detskú zvedavosť a deti sa učili prostredníctvom hry s radosťou.

• Vonku v každom počasí
          • Chodíme s deťmi na vychádzku, pobyt vonku, turistiku, pobyt v lese každý deň za každého počasia ako podporu zdravého životného štýlu.

• Tímovo
          • Toleratnou  spoluprácou v tíme materskej školy a spolunažívaním  komunite s rodičmi, obcou sa snažíme spoločne tvoriť školský vzdelávací program s rešpektovaním potrieb dieťaťa a tradícií obce.

• Kreatívne
          • Esteticky a s nápadom prinášame nové myšlienky do výchovy a vzdelávania aj do celého života v našej materskej škole.

• Učíme sa od najlepších
          • Náš tím sa pravidelne vzdeláva a učí z pedagogík, ktoré zapadajú do našich potrieb.